Serdecznie witamy na stronach naszego przedszkola.

Przedszkole Parafialne Nr 188 posiada status przedszkola publicznego, organem prowadzącym jest PARAFIA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 do 17.00.

Opieką wychowawczą obejmujemy dzieci od 3 do 6 lat tworząc trzy grupy przedszkolne:

grupa I „Pszczółki” – 3 i 4-latki
grupa II „Biedronki” – 4 i 5-latki
grupa III „Wiewiórki” – 6-latki

W NASZYM PRZEDSZKOLU:

• dzieci rozwijają się w atmosferze wartości chrześcijańskich
  • przygotowują się do aktywnego uczestnictwa w świętach i wydarzeniach roku liturgicznego
  • uczą się kochać Ojczyznę, poznają jej historię, kulturę, tradycję
  • współpracujemy z rodziną na rzecz pomocy dziecku w jego wszechstronnym, harmonijnym rozwoju
  • rodzice uczestniczą w zajęciach otwartych i uroczystościach
  • starannie dobieramy programy edukacyjne
  • stosujemy nowe metody, ktre w pełni pozwalają rozwijać dziecko jako osobę w myśl zasad personalizmu
    i pedagogiki chrześcijańskiej
  • organizujemy wyjazdy i wycieczki.

Naszym zamierzeniem jest, aby dziecko poprzez twórcze działanie poznawało i przyswajało sobie ważne wydarzenia z życia roku liturgicznego oraz rozwijało swoją świadomość przynależności do Kościoła Katolickiego.