Przedszkole Parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie

Kalendarz Adwentowy

   


Dzien 1 Adwent Dzien 2 Adwent Dzien 3 Adwent Dzien 4 Adwent Dzien 5 AdwentDzien 6 AdwentDzien 7 Adwent


Dzien 8 Adwent Dzien 9 Adwent Dzien 10 Adwent Dzien 11 Adwent Dzien 12 Adwent Dzien 13 Adwent Dzien 14 Adwent


Dzien 15 Adwent Dzien 16 Adwent Dzien 17 Adwent Dzien 11 Adwent Dzien 19 Adwent Dzien 13 AdwentDzien 21 Adwent


 Dzien 22 AdwentDzien 23 AdwentDzien 24 AdwentDzien 25 AdwentDzien 26 Adwent


Czas Adwentu - zaproszenie do oczekiwania

Każdego dnia na coś czekamy: na słońce, dobre śniadanie, udane spotkanie, grzeczne dzieci, jakąś niespodziankę… Niejednokrotnie nasze oczekiwania są bardzo naturalne i bliskie naszej codzienności. Innym razem wybiegamy daleko w przyszłość, oczekując spełnienia naszych marzeń tj. nowy dom, samochód, podwyżka, podróż, czy wakacje. Tu również nasze oczekiwania odnoszą się do sfery posiadania, czy zdobywania. Oprócz tego, czekamy na spotkanie z człowiekiem, przyjacielem, dobrą koleżanką z pracy. Już na samą myśl tych spotkań odczuwamy dużą przyjemność. Mamy nadzieję, że to zaspokoi nasz głód bliskości. Oczywiście nasze oczekiwania można mnożyć i wyliczać jeszcze długo…

W rozpoczynającym się właśnie czasie Adwentu również na Kogoś czekamy… Czekamy na Dar – Dar z Nieba, Dar od Boga. Czekamy na wyjątkową Gwiazdkę, której otrzymanie wiąże się z prawdziwą radością, pokojem, spełnieniem. Tak, w stajni betlejemskiej ma się narodzić Mały Król – łagodny jak Baranek. W tym kolejnym roku, w tym samym czasie, wszyscy będziemy oczekiwać Jego narodzin. Jak przeżyć ten czas? Jak się do niego przygotować? Jak oczekiwać? Może niech pomocą
w tym względzie będzie przygotowany specjalnie na ten święty czas oczekiwania kalendarz adwentowy.

Znaleźć w nim można słowa, które bardzo celnie oddają charakter przeżywanego właśnie czasu: Adwent, wdzięczność, przyjaźń, życzliwość, pamięć, dokładność, wolność,  świętość itp. Jak je rozumieć, a jeszcze lepiej jak nimi żyć, znaleźć można w kalendarzowych podpowiedziach.

 Drodzy Rodzice, kochane Dzieci

Zapraszamy serdecznie do przeżywania wspólnie z nami tego adwentowego czasu. Niech będzie on czasem odkrywania ważnych spraw naszego życia, budowaniem na nowo ludzkich relacji lub pogłębianiem już istniejących, i co najważniejsze, niech pomoże nam odkryć, że naszym największym życiowym oczekiwaniem są narodziny w nas i wokół nas Dzieciątka Jezus.

 Drodzy Rodzice,

dziękujemy za życzliwą współpracę, za dobre słowo i uśmiech.

To rodzi w nas piękno…

s. Magdalena Białorudzka

wraz z Personelem Przedszkola Parafialnego nr 188

   PS Zadania z kalendarza Adwentowego będą umieszczanie w witrynie przy wejściu do przedszkola, jak również na stronie internetowej.

© 2022 przedszkoleparafialne188.pl